Help sekce matched bettingu

Často kladené dotazy (FAQ)

Obecné dotazy (15)

Co je to matched betting?

Matched Betting je technika sázení, která se používá k docílení zisku z uvítacích bonusů a bonusových sázek zdarma, které hráčům nabízí sázkové kanceláře. Tento typ sázení je považován za bezrizikový, jelikož je založený na sázení na všechny možné výsledky určitého zápasu a na matematickém modelu, který zcela eliminuje rizika spojená se sázením.

Kolik se tím dá vydělat?

Jednorázově vyděláte, na uvítacích bonusech uváděných na našem webu, kolem 30 tisíc Kč (podle aktuálních kurzů k EUR a GBP).

Dlouhodobě vyděláte na reloadech a refundech v závislosti na tom, kolik času tomu chcete věnovat.

Většina lidí si dlouhodobě vydělává kolem 300-500 GBP měsíčně (cca do 15 tisíc Kč) při občasném sázení a využívání reload nabídek.

Pokud matched bettingu věnujete pár hodin každý den a budete dělat nejen všechny reload nabídky, ale také refundy, akumulátory a další bonusy, dostanete se na přibližně 1 000 GBP měsíčně (cca 30 tisíc Kč).

Pokud se matched bettingu věnujete více jak pět hodin denně, prakticky na plný úvazek, a děláte všechny nabídky, případně sázíte na více účtech najednou, dostanete se na 1 až 2 tisíce GBP měsíčně (cca do 60 tisíc Kč).

Multiaccountingem se dá vydělat i podstatně více :)

Mohu získat uvítací bonus, pokud už mám u sázkové kanceláře účet?

Ne. Ve většině případů se jedná o uvítací bonusy, které lze použít pouze při první sázce u dané sázkové kanceláře a dle podmínek sázkové kanceláře. V našich návodech ale naleznete desítky takových návodů, takže si mezi nimi najdete i ty, u kterých účet nemáte.

Je matched betting legální?

Matched betting sám o sobě legální je. Sázkové kanceláře nabízejí bonusy každý den všem sázkařům. My na nich jen umíme vždy vydělat. Sázkové kanceláře s tím zpravidla nemají ani moc problém, jelikož často vydělávají i na nás.

Aktuálně není z ČR možné sázet u zahraničních sázkových kanceláří, které v ČR nemají licenci. Od 1. 1. 2017 vstoupil v účinnost nový zákon o hazardních hrách, který s sebou nese řadu změn. Tou hlavní je, že rezidenti ČR mohou sázet u sázkových kanceláří s licencí v ČR. Odhaduje se, že kolem 50% všech podaných sázek v ČR je u sázkových kanceláří, u kterých by se nemělo sázet. Argument zahraničních sázkových kanceláří, že jako součást volného obchodu v rámci EU mohou nabízet své služby v kterémkoliv členském státu - a mají pravdu. Přibližně polovina českých sázkařů, tak sází u sázkových kanceláří, u kterých by neměli.

Nový zákon o hazardních hrách je napsaný takovým způsobem, že odrazuje zahraniční sázkové kanceláře ke vstupu do ČR - problém není v míře zdanění gamblingu, ale v nutnosti potvrzení identity na pobočce sázkové kanceláře/checkpointu, jenž nahrává stávajícím subjektům na trhu (např. Fortuna, Tipsport a Chance, atd.). Tento proces ve vyspělých státech EU probíhá elektronicky. V průběhu roku 2017 se bude legislativa v ČR nadále přizpůsobovat legislativě EU. Nikdo však nemůže očekávat, že ona polovina Čechů, někdy přestane sázet u zahraničních sázkovek :)

Kolik peněz potřebuji na začátku?

Na první sázky je potřeba mít alespoň kolem 2 000 Kč. Potřebujete vložit a vsadit kvalifikační sázku u první sázkové kanceláře a zároveň vsadit protisázku na exchange portálu. Výsledkem bude zisk kolem 1000 Kč až 800 Kč, který můžete okamžitě použít a postupně si vybudovat kapitál na sázení. Samozřejmě, čím více peněz na začátku použijete, tím rychleji můžete sázky dělat.

U Winners Clubu je Level 1 zcela zdarma a díky návodům a dvěma bonusům vyděláte až 1050 Kč. Až poté si u nás můžete zaplatit Platinum členství za 490 Kč měsíčně. Nechceme tak po vás ze začátku vůbec nic a vše vás naučíme zdarma. Prvními dvěma sázkami si vyděláte více, než stojí předplatné Platinum členství na 2 měsíce :)

Kdo za projektem Winners Club stojí?

S nápadem na založení výukového webu na matched betting poprvé přišel Adam. K projektu se připojili Tomáš a Ondra, a po investování několika měsíců času, spousty peněz a úsilí, tři zakladatelé spustili WinnersClub.cz. :)

WinnersClub.cz, WinnersClub.sk a další projekty v oblasti matched bettingu provozuje společnost Conspiracy Ventures Inc., která také vlastní ochranné známky a autorská práva k obsahu. Weby, návody a propagaci v rámci EU pro tuto společnost zajišťují firmy Via Caroli s.r.o. a Advertia s.r.o.

Mohu posílat své české dokumenty sázkovkám pro ověření identity?

Každá sázková kancelář vyžaduje ověření identity. Všechny tyto údaje jsou v bezpečí a proto se nebojte jim poslat dokumenty, které vyžadují. 

Jaké služby Winners Club nabízí?

- Naučíme vás základy matched bettingu a dalších bezrizikových technik jak vydělávat sázením.

- Desítky návodů na uvítací bonusy s detailními instrukcemi, jak na daném bonusu vydělat.

- Denní reload a refund nabídky s detailními instrukcemi, jak na nich vydělat.

- Casino a bingo bonusy a návody, jak na nich vydělat.

- Speciální software zvaný Kurzovník, který hledá nejlepší sportovní utkání a Kalkulačka na výpočet sázek.

- Přístup do Platinum fóra, kde se sdílí aktuální informace k nabídkám, rady a nové bonusy.

- Podpora od Winners Club týmu, v případě, že budete potřebovat poradit nebo něco urgentně vyřešit.

Lze využívat stejných uvítacích bonusů pořád dokola?

Ne. Uvítací bonusy jsou jednorázové a pokrývají pouze první sázku (pokud není v podmínkách sázkové kanceláře uvedeno jinak). Tudíž další sázení u jedné sázkové kanceláře není pokryto bonusy a nic tedy nevyděláte. Sázkové kanceláře nám však často nabízejí reload a refund bonusy, které jsou podobné uvítacím bonusům. Reloady jsou základem dlouhodobého vydělávání a my je denně sdílíme se členy Winners Clubu.

Je to opravdu bez rizika?

Ano, matched betting je opravdu bez rizika. V prvním kole se sázející kvalifikuje pro bonus a utrpí menší ztrátu (max. 5% hodnoty bonusu). Ta je pak překlopena v zisk, jakmile je sázejícímu u sázkové kanceláře připsán bonus a sázející ho vsadí podobným způsobem. Jediným rizikem je, že sázející něco špatně vypočte, vsadí špatnou částku nebo zadá do kalkulačky jiná čísla (tedy, chyba sázejícího).

Naší snahou bylo napsat návody tak, aby k takovým chybám nedocházelo. Sázející zároveň mají možnost nás v průběhu přípravy sázky kontaktovat a ověřit si, zda vše dělají správně a to na Live Chatu na webové stránce Winners Clubu, zprávou na naší facebookové stránce nebo pomocí emailu: podpora@winnersclub.cz.

Co dělám potom až vyčerpám všechny uvítací bonusy?

Žádný strom neroste do nebes. Proto i množství uvítacích bonusů je omezeno počtem sázkových kanceláří nabízející profitabilní bonusy. Po dokončení uvítacích bonusů přejdete na tzv. reloady, refundy a akumulátory, na kterých lze dlouhodobě vydělávat. Naší snahou je denně webovou stránku Winners Clubu aktualizovat a přidávat reload bonusy aby byly pohromadě na jednom místě a zároveň, aby se Platinum členství všem opravdu vyplatilo.

Má Winners Club v nabídce i některé sázkové kanceláře z ČR?

Ano, má. Máme v rámci Platinum členství několik ryze českých sázkových kanceláří.

Platí se ze sázení daně?

Výhry ze sázení prakticky ve všech zemích EU nepodléhají dani. Speciální daně platí sázkové kanceláře, nikoliv sázející. Z našich příjmů z matched bettingu tak žádné daně neodvádíme. Doporučujeme však k sázení používat osobní bankovní účet a nikoliv firemní, na kterém vedete účetnictví.

Kdy byl Winners Club spuštěn?

V sobotu 19. září 2015 v 12:34.

Exchange portály (6)

Jak fungují exchange portály?

Exchange portály umožňují lidem být na obou stranách - jako klasický sázkař (při sázení na zápas v back sloupci) a jako sázková kancelář (při sázení protisázky v lay sloupci). My na nich sázíme výlučně v lay sloupici, takže se v podstatě chováme jako sázková kancelář. Když si jako sázkař vsadím 10 GBP u sázkové kanceláře za kurz 3.5, tak riskuji 10 GBP abych mohl vyhrát payout 35 GBP. Na druhé straně sázkovka riskuje 35 GBP (její liability) aby mohla vyhrát mých 10 GBP. To je základní princip exchange portálů. Není to nic jiného než otevřená platforma, kde lidé sází proti sobě a portál si za každou úspěšnou sázku bere % provizi za zprostředkování. 

Tzn. když děláme lay sázky (protisázky), nikdy nedostaneme payout. Naopak payout ztratím pokud na exchange prohraju, protože je to moje liability. Jinými slovy naše liability = payout člověk, který sází proti nám. Nás to ale netrápí. Naopak nám exchange portál umožňuje vyrovnat či vynulovat sázku, kterou uděláme jinde. Když vsadíme 10 GBP za kurz 3.0 u sázkové kanceláře, tak dostaneme při výhře 30 GBP. Když prohrajeme, o našich 10 GBP přijdeme. My však zároveň vsadíme na exchange portálu na pravý opak, tedy vsadíme 10 GBP za kurz 3.1 protisázku - tedy budeme mít 31 GBP liability a potenciální výhru 10. Pokryjeme tak všechny výsledky daného utkání a ať se stane cokoliv, budeme po skončení zápasu přibližně na nule (podle výše kurzů s menší ztrátou či ziskem).

Když nám ale dá sázková kancelář bonus, tak najednou v té rovnici nehrajeme jen se svými penězi. Vynulujeme zápas pomocí protisázky, ale místo abychom hráli jen se svými penězi najednou hrajeme s bonusem, který jsme zdarma dostali od sázkovky. Díky tomu jednoduše vytvoříme zisk.

Jak funguje velikost trhu na exchange portálech?

Trh na exchage portálech znamená, kolik peněz lidé sází na aktuální kurz a kolik tak zbývá k pokrytí naší sázky. Velikost trhu na tedy musí pokrýt výši naší sázky (trh musí být vyšší než stake naší protisázky). V kalkulačce zjistíte výši protisázky v řádku "You could lay ...". Tato částka musí být nižší než velikost trhu pro daný kurz na portálu, jinak se nám celá sázka neuzavře.

Proč musí být na exchange portálu větší trh, než je výše mojí protisázky?

Exchange portály fungují jako burzy, kde lidé sází proti sobě. Pokud na určitý kurz není dostatečně velký trh (tzn. výše naší protisázky je vyšší než množství peněz na trhu pro daný kurz), sázka se neuzavře. Podle množství peněz pro daný kurz na trhu se uzavře jen část sázky a zbytek zůstane jako "unmatched". V tomto případě můžete chvíli počkat jestli se situace na trhu opět nezmění a někdo na daný kurz nevsadí - v takovém případě se "unmatched" část sázky potvrdí a máte vsazeno.

Pokud se však situace na trhu nezmění, budete muset celou sázky zrušit (pomocí tlačítka Cancel all unmatched bets) a uzavřít znovu podle současného kurz, kde je dostatečné množství peněz. Případně můžete použít Trickybet Calculator a "unmatched" sázku dopočítat s nižším/vyšším kurzem.

Jakou komisi mám zadávat na Exchange portál?

Pro uživatele exchange portálu Matchbook má komisi 4%. Smarkets má komisi 2%

Ostatní exchange portály mají výši komise rozdílnou - např. Betfair má komisi v rozmezí 2-5%

Kolik peněz mohu vybrat z exchange portálu účtu pomocí Visa či MasterCard platební karty?

Záleží na podmínky daného exchange portálu. U některých sázkových kanceláří a exchange portálů je možné z účtu vybrat přes kartu Mastercard pouze tolik, kolik jste k nim vložili na hráčský účet (občas se vyskytnou výjimky u kterých je možné vybrat více, než se na hráčský účet kartou vložilo). Tedy, výhry, které si chcete vybrat, musíte poslat bankovním převodem, který může být zpoplatněný.

U Visa platebních karet toto pravidlo neplatí a můžete tak vkládat a vybírat zcela podle libosti a bez poplatku. Proto doporučujeme, pokud je to možné, provádět vklady prostřednictvím VISA platební karty.

Lze změnit nastavenou měnu na mém účtu na exchange z EUR na GBP?

Jak kdy. Je potřeba se připojit live podporu daného exchange portálu, která tuto změnu provede. Někdy jsou ochotni to udělat, někdy ne. Tento proces trvá několik hodin až dní a může být poměrně náročný na komunikaci, proto je mnohem lepší si hned při registraci nastavit GBP účet.

Nejčastější typy sázek (17)

Winner / Match betting / 1x2 - výsledek utkání

Klasická sázka, kdy vybíráte ze tří variant – výhry domácích, remízy, nebo výhry hostů.

Draw No Bet

Vybíráte vítěze utkání – domácí nebo hosté. V případě remízy se vám sázka vrací – u matched bettingu nepoužíváme.

Half time/full-time (HT/FT) – Výsledek o poločase/výsledek na konci utkání

Sázíte na to, jak bude zápas vypadat o poločase a na konci zápasu. Tak například Draw/Chelsea znamená, že o poločase bude na tabuli svítit remíza, na konci zápasu vyhraje Chelsea.

Correct score – přesné skóre

Sázíte na přesný výsledek zápasu.

Both teams to score (BTTS) – oba týmy vstřelí branku 

Sázíte na to, že oba týmy vstřelí branku – "Yes" - že branku vstřelí. "No" – žádný tým nevstřelí branku.

Chelsea clean sheet – Chelsea udrží čisté konto

Vybíráte z variant "Yes" a "No" na to, jestli Chelsea v základní hrací době nedostane ani branku.

First goalscorer – První střelec

Vybíráte prvního střelce zápasu (toho, kdo vstřelí první gól, nehledě na tým).

Penalty taken – Odpískaná penalta

Sázíte na to, jestli bude v zápase kopaná penalta, vybíráte mezi "Yes" a "No".

Sending off – Červená karta

Sázíte na to, že v zápase bude udělena červená karta a to i v případě dvou žlutých karet. Vybíráte mezi Yes a No.

Chelsea score both halves – Chelsea vstřelí v obou poločasech gól

Vybíráte mezi "Yes" a "No" (Chelsea vstřelí x nevstřelí v obou poločasech gól).

Chelsea wins both halves – Chelsea vyhraje oba poločasy

Vybíráte mezi "Yes" a "No" (Chelsea vyhraje x nevyhraje oba poločasy). Pozor, nepleťte si to s HT/FT - Chelsea/Chelsea, je to jiný typ sázky.

Half time result – Výsledek o poločase

Vybíráte ze tří variant, která nastane o poločase - vedení domácích, remíza, nebo vedení hostů.

Half time score – Přesné skóre o poločase

Vsázíte na přesné skóre o poločase. Znova se dá většinou layovat maximálně do 3 gólů.

Under/Over – Více nebo méně

Sázíte na to, kolik padne v zápase branek – Under/Over 2,5 by tedy znamenalo méně než 2,5 gólů (0,1,2) nebo více (3 a více). Často jsou tyto sázky během rolloveru zakázány.

To Qualify – Postupující

Využíváno u turnajů a pohárů. Sázíte na postupujícího (výsledek zápasu včetně prodloužení a penalt) a vybíráte domácí, nebo hosty.

Next goal – Další gól

Sázíte na to, který tým vstřelí další branku. Vybíráte z možností domácí, hosté, nebo žádná další branka nepadne.

Anytime goalscorer/To score – Střelec

Sázíte na střelce, který vstřelí kdykoliv v zápase gól, kurzy se velmi liší od First goalscorer, takže si je nepleťte.